Hodne tuky olej

Tuky sú dôležitým zdrojom energie a súčasťou zdravého tela a mysle. Ak sa vyhýbate tukom so strachom v očiach, robíte chybu. Tuky tiež pomáhajú udržiavať telesnú teplotu, mechanicky chránia naše vnútorné orgány a čo je najdôležitejšie, sú nepochybne základom života. Okrem toho tuky úzko súvisia s vnútornou telesnou a duševnou rovnováhou. Ak je táto rovnováha narušená, trpíme napríklad obezitou, podváhou, úzkosťou, únavou, depresiou alebo vysokým krvným tlakom a ďalšími civilizačnými ochoreniami, ktoré nám môžu spôsobiť veľa bolesti a zhoršiť kvalitu nášho života.

Zdravý výber tukov je nevyhnutný pre správnu a vyváženú funkciu endokanabinoidného systému, ktorý je dôležitý pre nastolenie rovnováhy v našom tele. Keď je endokanabinoidný systém alebo systém ECS preťažený, naše telo a zdravie nie sú v rovnováhe. Počúvajte svoje telo a doprajte mu to, čo mu prospieva a čo vám pomôže na ceste k zdravému životnému štýlu.

Namiesto toho, aby ste sa vyhýbali tukom, venujte pozornosť ich kvalite. Uprednostňujte zdravé „dobré“, zvyčajne rastlinné, nerafinované a za studena lisované tuky, známe aj ako panenské tuky. Ide najmä o tuky bohaté na omega mastné kyseliny 3, 6 a 9. Tieto tuky sa musia prijímať v správnom pomere z potravy. Obmedzte príjem nasýtených tukov, ktoré pochádzajú najmä zo živočíšnych potravín, ale aj z palmového alebo kokosového oleja. Vyhýbajte sa transmastným kyselinám (TFA), ktoré sa stále nachádzajú v mimoriadne lacných alebo priemyselne spracovaných potravinách.

HODNÉ TUKY sú zdrojom omega 3, omega 6 a omega 9 mastných kyselín v ideálnom pomere 3:1, ktoré by ste mali pravidelne prijímať na podporu svojho zdravia. Nebojte sa užívať doplnky stravy, ktoré majú overenú kvalitu a skutočne pozitívne pôsobia na vaše telo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Add to cart