Rybí olej a omega 3 mastné kyseliny

V poslednom desaťročí sú rybí olej a doplnky stravy s omega 3 veľmi populárne a mnohí kardiológovia, dietológovia a odborníci na výživu ich odporúčajú pre ich zdravotné vlastnosti. Väčšina tvrdení sa týka omega 3 mastných kyselín, ktorých je v modernej západnej strave veľmi málo, a preto poskytujú výhody, ako je zníženie zápalov, zníženie zlého (LDL) cholesterolu a zvýšenie dobrého (HDL) cholesterolu a zlepšenie poznania a zdravia srdca? Na čom sú tieto tvrdenia založené a sú presné? Je rybí olej najlepším zdrojom omega 3 mastných kyselín, ako sú kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA)?

Je dobré konzumovať rybí tuk?

Hoci rybí olej v studených vodách skutočne obsahuje vysoký podiel omega 3 kyselín, jeho konzumácia je spojená s niekoľkými problémami. Jedným z nich je, že je často kontaminovaný environmentálnymi toxínmi, ako sú PCB, dioxín a dokonca stopy ťažkých kovov, ako je ortuť. Druhým problémom je, že konzumácia rybieho oleja nie je z ekologického hľadiska udržateľná pre všetkých, keďže nadmerný rybolov je už teraz jednou z najväčších hrozieb pre morskú biodiverzitu a zdravie oceánov.

Niekto môže prísť s otázkou, či ryby vytvárajú omega 3 a odpoveď na ňu je nie. Tie sú prítomné v riasach a mnohé spoločnosti vytvorili vegánske doplnky Omega 3, ktoré sú rozhodne ekologickejšie a rovnako účinné ako rybí olej.

Čo tu chýba?

Jedným z dôležitých faktorov, ktoré chýbajú, je správny pomer omega 6:3 a vitamínu D3. Vieme, že najlepším a najvýživnejším olejom s dokonalým pomerom pre ľudské zdravie je konopný olej Finola. Po doplnení vitamínom D3 má symbiotický účinok na endokanabinoidný systém, znižuje zápaly a podporuje celkové zdravie.

S konopným olejom, ako je napríklad prémiový olej GoodFats Omega D3, získate celý balík. Všetky mastné kyseliny, ktoré vaše telo potrebuje, vitamín D a ekologickejšiu alternatívu k rybiemu oleju, ktorý má menší vplyv na životné prostredie, a preto je zdravou a ekologickou alternatívou.

S takýmto plnohodnotným olejom bude aj vstrebávanie mastných kyselín lepšie a rozdiel pocítite už po niekoľkých týždňoch každodenného užívania tohto oleja. Maximalizujte svoje zdravie teraz, so zdravými dobrými tukmi!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Add to cart